Datum | Dag | Klockan | Händer i Mjölby hallen | Ansvarigt lag | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Tävling utanför distr. |
24-sep | Lördag | Årsmöte SCF | |||||||||
25-sep | Söndag | 17-19 | Juniorträning | ||||||||
26-sep | Måndag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender Träning |
||||||||
27-sep | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | ||||||||
28-sep | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
29-sep | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
||||||||
30-sep | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Nero | |||||||
01-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Nero | Sweden Tour | Jönköping | |||||
02-okt | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Sweden Tour | Jönköping | ||||||
03-okt | Måndag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender Träning kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
04-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
05-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
06-okt | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
07-okt | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Bali | Match Town Trophy | Jönköping | |||||
08-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bali | Match Town Trophy | Jönköping | |||||
09-okt | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Match Town Trophy | Jönköping | ||||||
10-okt | Måndag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender Träning kompiscurling |
Lag Nero | |||||||
11-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Nero | |||||||
12-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
13-okt | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Nero | |||||||
14-okt | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Kivik | |||||||
15-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Kivik | |||||||
16-okt | Söndag | 17-19 | Juniorträning | ||||||||
17-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
18-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Valfridsson | |||||||
19-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
20-okt | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
21-okt | Fredag | Jubileumsstenen | Lag Précenth | Jubileumsstenen | Mjölby | ||||||
22-okt | Lördag | Jubileumsstenen | Lag Précenth | Jubileumsstenen | Mjölby | ||||||
23-okt | Söndag | Jubileumsstenen | Lag Nero | Jubileumsstenen | Mjölby | ||||||
24-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
25-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
26-okt | Onsdag | 17-22 | |||||||||
27-okt | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bali | |||||||
28-okt | Fredag | Mjölby Junior Cup | Lag Nero | Mjölby Junior Cup | Mjölby | Sundbyberg Open | |||||
29-okt | Lördag | Mjölby Junior Cup | Lag Nero | Mjölby Junior Cup | Mjölby | Vuxen Curl Camp | Jönköping | Sundbyberg Open | |||
30-okt | Söndag | Mjölby Junior Cup | Lag Nero | Mjölby Junior Cup | Mjölby | Vuxen Curl Camp | Jönköping | Sundbyberg Open | |||
31-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
01-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender KM Figur |
Lag Kivik | |||||||
02-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
03-nov | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
04-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Norrbom | Norrköpingstävl. | Norrköping | |||||
05-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Norrbom | Norrköpingstävl. | Norrköping | |||||
06-nov | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Norrköpingstävl. | Norrköping | ||||||
07-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Norrbom | |||||||
08-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Norrbom | |||||||
09-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
10-nov | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Norrbom | |||||||
11-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | Div 1 Jönköping | ||||||
12-nov | Lördag | 10-12 | DM-juniorer | Lag Nero | DM-juniorer | Mjölby | Div 1 Jönköping | ||||
13-nov | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Div 1 Jönköping | |||||||
14-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
15-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
16-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
17-nov | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
18-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Précenth | § | ||||||
19-nov | Lördag | Div 3 | Lag Nero | DIV 3 | Mjölby/Jönköping | ||||||
20-nov | Söndag | Div 2 | Lag Précenth | DIV 2 | Mjölby/Jönköping | ||||||
21-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Nero | |||||||
22-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Nero | |||||||
23-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
24-nov | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Nero | |||||||
25-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Bali | Gävle Junior Challenge | ||||||
26-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bali | DM Herrar | Norrköping | Gävle Junior Challenge | ||||
27-nov | Söndag | 17-19 | Juniorträning | DM Herrar | Norrköping | Gävle Junior Challenge | |||||
28-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
29-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Valfridsson | |||||||
30-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
01-dec | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
02-dec | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Précenth | |||||||
03-dec | Lördag | DIV 4 | Lag Nero | DIV 4 | Mjölby/Jönköping | ||||||
04-dec | Söndag | DM-Figur | Lag Précenth | DM-figur (H/D/J) | Mjölby | ||||||
05-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
06-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
07-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
08-dec | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Norrbom | Jubileumstävling SCF 100 år, Sandviken | ||||||
09-dec | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Norrbom | Jubileumstävling SCF 100 år, Sandviken | ||||||
10-dec | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Norrbom | Jubileumstävling SCF 100 år, Sandviken | ||||||
11-dec | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Jubileumstävling SCF 100 år, Sandviken | |||||||
12-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
13-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Kivik | |||||||
14-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
15-dec | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
16-dec | Fredag | Junior SM Karlstad | |||||||||
17-dec | Lördag | Div 3 | Lag Valfridsson | DIV 3 | Nkpg/Mjölby | Junior SM Karlstad | |||||
18-dec | Söndag | Div 2 | Lag Précenth | DIV 2 | Nkpg/Mjölby | Junior SM Karlstad | |||||
19-dec | Måndag | ||||||||||
20-dec | Tisdag | ||||||||||
21-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
22-dec | Torsdag | ||||||||||
23-dec | Fredag | ||||||||||
24-dec | Lördag | ||||||||||
25-dec | Söndag | ||||||||||
26-dec | Måndag | ||||||||||
27-dec | Tisdag | ||||||||||
28-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
29-dec | Torsdag | ||||||||||
30-dec | Fredag | ||||||||||
31-dec | Lördag | JSM Flickor Pojkar, Umeå | |||||||||
01-jan | Söndag | 17-19 | Juniorträning | JSM Flickor Pojkar, Umeå | |||||||
02-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Norrbom | JSM Flickor Pojkar, Umeå | ||||||
03-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Norrbom | JSM Flickor Pojkar, Umeå | ||||||
04-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
05-jan | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Norrbom | |||||||
06-jan | Fredag | ||||||||||
07-jan | Lördag | 10-12 | DM Mixed | Lag Précenth | DM Mixed | Mjölby | |||||
08-jan | Söndag | 17-19 | DM Mixed | Lag Précenth | DM Mixed | Mjölby | |||||
09-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
10-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
11-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
12-jan | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
13-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | Sverige Cupen, Ort? | ||||||
14-jan | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | DIV 4 | Norrköping | Sverige Cupen, Ort? | ||||
15-jan | Söndag | Div 4 (Reservdag) | DM Damer | Norrköping | Sverige Cupen, Ort? | ||||||
16-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Nero | |||||||
17-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Nero | |||||||
18-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
19-jan | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Nero | |||||||
20-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Précenth | |||||||
21-jan | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Précenth | DIV 3 | Norrköping | |||||
22-jan | Söndag | 17-19 | Juniorträning | DIV 2 | Norrköping | ||||||
23-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
24-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Valfridsson | |||||||
25-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
26-jan | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
27-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Nero | |||||||
28-jan | Lördag | DM Mixed Dubbel | Lag Nero | DM Mixed Dubbel | Mjölby | ||||||
29-jan | Söndag | DM Mixed Dubbel | Lag Précenth | DM Mixed Dubbel | Mjölby | ||||||
30-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
31-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
01-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
02-feb | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bali | |||||||
03-feb | Fredag | Se bokningskalender | Lag Norrbom | SM Damer Herrar Rull | Jönköping | ||||||
04-feb | Lördag | Se bokningskalender | Lag Norrbom | SM Damer Herrar Rull | Jönköping | ||||||
05-feb | Söndag | 17-19 | Juniorträning | SM Damer Herrar Rull | Jönköping | ||||||
06-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
07-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Kivik | |||||||
08-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
09-feb | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
10-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Bali | |||||||
11-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bali | SM Figur, Göteborg | ||||||
12-feb | Söndag | 17-19 | Juniorträning | SM Figur, Göteborg | |||||||
13-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Norrbom | |||||||
14-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Norrbom | |||||||
15-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
16-feb | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Norrbom | |||||||
17-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | SM Mixed Dubbel | Norrköping | |||||
18-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | SM Mixed Dubbel | Norrköping | |||||
19-feb | Söndag | 17-19 | Juniorträning | SM Mixed Dubbel | Norrköping | ||||||
20-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
21-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
22-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
23-feb | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
24-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Nero | DIV 1, Göteborg/Helsingborg | ||||||
25-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Nero | DIV 4 | Jönköping | DIV 1, Göteborg/Helsingborg | ||||
26-feb | Söndag | 17-19 | Juniorträning | DIV 1, Göteborg/Helsingborg | |||||||
27-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Nero | |||||||
28-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Nero | |||||||
01-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
02-mar | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Nero | |||||||
03-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Kivik | SM Veteraner,Sundsvall | ||||||
04-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Kivik | SM Veteraner,Sundsvall | ||||||
05-mar | Söndag | 17-20 | Juniorträning | DIV 4 reservdag | SM Veteraner,Sundsvall | ||||||
06-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
07-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Valfridsson | |||||||
08-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
09-mar | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
10-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Norrbom | Stadium Cup | Norrköping | SM Yngre Juniorer, Härnösand | ||||
11-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Norrbom | Stadium Cup | Norrköping | SM Yngre Juniorer, Härnösand | ||||
12-mar | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Stadium Cup | Norrköping | SM Yngre Juniorer, Härnösand | |||||
13-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
14-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
15-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
16-mar | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bali | |||||||
17-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | Div 1 | Norrköping | |||||
18-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | Div 1 | Norrköping | |||||
19-mar | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Div 1 | Norrköping | ||||||
20-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
21-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Kivik | |||||||
22-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
23-mar | Torsdag | 18-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
24-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Précenth | |||||||
25-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Précenth | DIV 3 | Jönköping | |||||
26-mar | Söndag | HALLEN STÄNGER | DIV 2 | Jönköping | |||||||
27-mar | Måndag | ||||||||||
28-mar | Tisdag | ||||||||||
29-mar | Onsdag | ||||||||||
30-mar | Torsdag | ||||||||||
31-mar | Fredag | Vårdraget | Jönköping | ||||||||
01-apr | Lördag | Vårdraget | Jönköping | Skol-SM, Sundbyberg | |||||||
02-apr | Söndag | Vårdraget | Jönköping | Skol-SM, Sundbyberg | |||||||
03-apr | Måndag | ||||||||||
04-apr | Tisdag | ||||||||||
05-apr | Onsdag | ||||||||||
06-apr | Torsdag | ||||||||||
07-apr | Fredag | SM-Mixed Östersund | |||||||||
08-apr | Lördag | SM-Mixed Östersund | |||||||||
09-apr | Söndag | SM-Mixed Östersund | |||||||||
10-apr | Måndag | ||||||||||
11-apr | Tisdag | ||||||||||
12-apr | Onsdag | ||||||||||
13-apr | Torsdag | ||||||||||
14-apr | Fredag | ||||||||||
15-apr | Lördag | ||||||||||
16-apr | Söndag |