2017-2018 utg 1  
Datum Dag Klockan Händer i Mjölby hallen Ansvarigt lag Distriktets tävling Ansv. klubb Distriktets tävling Ansv. klubb Tävling utanför distr.
23-sep Lördag                
24-sep Söndag 17-19 Juniorträning            
25-sep Måndag
19-21

Träning
           
26-sep Tisdag
19-21

Träning
           
27-sep Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
28-sep Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
29-sep Fredag 17-19              
30-sep Lördag 10-12              
01-okt Söndag 17-18:30 19-21 Juniorträning      Figurspel                                        Peter Nero          
02-okt Måndag 17-19
19-21
Se bokningskalender
Träning kompiscurling
Lag Précenth          
03-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
04-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
05-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Précenth          
06-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali Match Town Trophy  Jönköping      
07-okt Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bali Match Town Trophy Jönköping      
08-okt Söndag 10-12    17-18:30 Figurspel       Juniorträning Lennart Johansson Match Town Trophy Jönköping      
09-okt Måndag 17-19
19-21
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Nero          
10-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Nero          
11-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
12-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Nero          
13-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Landelius          
14-okt Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Landelius          
15-okt Söndag 17-18:30 19-21 Juniorträning      Figurspel                          Johan Andersson          
16-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
17-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
18-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
19-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Valfridsson          
20-okt Fredag   Jubileumsstenen Lag Précenth Jubileumsstenen Mjölby      
21-okt Lördag   Jubileumsstenen Lag Précenth Jubileumsstenen Mjölby      
22-okt Söndag   Jubileumsstenen Lag Précenth Jubileumsstenen Mjölby      
23-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Kivik          
24-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Kivik          
25-okt Onsdag 17-22              
26-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Kivik          
27-okt Fredag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby      
28-okt Lördag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby      
29-okt Söndag 8-18    19-21 Mjölby Junior Cup            Figurspel Lag Nero                 Tommy Borén Mjölby Junior Cup Mjölby      
30-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
31-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender
KM Figur
Lag Bali          
01-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
02-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Bali          
03-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström Elitserien Mixed Dubbel Norrköping      
04-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström Elitserien Mixed Dubbel Norrköping      
05-nov Söndag 10-12    17-18:30 Figurspel       Juniorträning Johan Andersson Elitserien Mixed Dubbel Norrköping      
06-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Landelius          
07-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Landelius          
08-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
09-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
10-nov Fredag   DIV1 Lag Valfridsson DIV1 Mjölby      
11-nov Lördag   DIV1 Lag Valfridsson DIV1 Mjölby      
12-nov Söndag   DIV1 Lag Kivik DIV1 Mjölby      
13-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
14-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
15-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
16-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Byström          
17-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Précenth          
18-nov Lördag   Div 2 Lag Nero DIV 2 Mjölby/Norrköping      
19-nov Söndag   Div 3 Lag Précenth DIV 3 Mjölby/Norrköping      
20-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
21-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
22-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
23-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Précenth          
24-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali          
25-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bali DM Herrar Jönköping      
26-nov Söndag 17-18:30 19-21 Juniorträning      Figurspel                               Gert Précenth DM Herrar Jönköping      
27-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Nero          
28-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Nero          
29-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
30-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Nero          
01-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Précenth          
02-dec Lördag   DIV 4  Lag Nero DIV 4 Mjölby/Norrköping      
03-dec Söndag   DM-Junioer + FigurFigur Lag Précenth DM Juniorer, Figurb(D,H,J) Mjölby      
04-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
05-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
06-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
07-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Valfridsson          
08-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Landelius Jubileumstävlingen NCK 100 År Norrköping      
09-dec Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Landelius Jubileumstävlingen NCK 100 År Norrköping      
10-dec Söndag 17-19 Juniorträning   Jubileumstävlingen NCK 100 År Norrköping      
11-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Kivik          
12-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Kivik          
13-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
14-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Kivik          
15-dec Fredag               JSM flickor & pojkar, Karlstad
16-dec Lördag   Div 3 Lag Nero DIV 3 Mjölby/Jönköping     JSM flickor & pojkar, Karlstad
17-dec Söndag   Div 2 Lag Précenth DIV 2 Mjölby/Jönköping     JSM flickor & pojkar, Karlstad
18-dec Måndag                
19-dec Tisdag                
20-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
21-dec Torsdag                
22-dec Fredag                
23-dec Lördag                
24-dec Söndag                
25-dec Måndag                
26-dec Tisdag                
27-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
28-dec Torsdag                
29-dec Fredag                
30-dec Lördag                
31-dec Söndag 17-19 Juniorträning            
01-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
02-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bali          
03-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
04-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Bali          
05-jan Fredag                
06-jan Lördag   DM Mixed Lag Précenth DM Mixed Mjölby      
07-jan Söndag   DM Mixed Lag Précenth DM Mixed Mjölby      
08-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Landelius          
09-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Landelius          
10-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
11-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
12-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson DIV1 Norrköping      
13-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Valfridsson DIV1 Norrköping      
14-jan Söndag 17-19 Juniorträning   DIV1 Norrköping      
15-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
16-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
17-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
18-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Byström          
19-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Kivik          
20-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Kivik DIV 2 Norrköping      
21-jan Söndag 17-19 Juniorträning   DIV 3 Norrköping      
22-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
23-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
24-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
25-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Précenth          
26-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali Elitserien Jönköping      
27-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bali Elitserien Jönköping      
28-jan Söndag 17-19 Juniorträning   Elitserien Jönköping      
29-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Nero          
30-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Nero          
31-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
01-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Nero          
02-feb Fredag   Se bokningskalender Lag Landelius         SM Oldboys/Oldgirls, Härnösand
03-feb Lördag   DM Mixed Dubbel Lag Landelius DM Mixed Dubbel Mjölby     SM Oldboys/Oldgirls, Härnösand
04-feb Söndag   DM Mixed Dubbel Lag Byström DM Mixed Dubbel Mjölby     SM Oldboys/Oldgirls, Härnösand
05-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
06-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
07-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
08-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Valfridsson          
09-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
10-feb Lördag   DIV 4  Lag Précenth DIV 4 Mjölby/Jönköping     SM-Figur, Sundsvall
11-feb Söndag 17-19 Juniorträning           SM-Figur, Sundsvall
12-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Kivik          
13-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Kivik          
14-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
15-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Kivik          
16-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström          
17-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström          
18-feb Söndag 17-19 Juniorträning            
19-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
20-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bali          
21-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
22-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Bali          
23-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Nero          
24-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Nero          
25-feb Söndag 17-19 Juniorträning            
26-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Landelius          
27-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Landelius          
28-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
01-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
02-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson Vårdraget Jönköping SM Veteraner Norrköping  
03-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Valfridsson Vårdraget Jönköping SM Veteraner Norrköping  
04-mar Söndag 17-20 Juniorträning   Vårdraget  Jönköping SM Veteraner Norrköping  
05-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
06-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
07-mar Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
08-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Précenth          
09-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Kivik Stadium Cup Norrköping     SM Yngre Juniorer, Sundbyberg
10-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Kivik Stadium Cup Norrköping     SM Yngre Juniorer, Sundbyberg
11-mar Söndag 17-19 Juniorträning   Stadium Cup Norrköping     SM Yngre Juniorer, Sundbyberg
12-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
13-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
14-mar Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
15-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Byström          
16-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali     DIV1 Jönköping  
17-mar Lördag   DIV 4  Lag Valfridsson DIV 4 Mjölby DIV1 Jönköping  
18-mar Söndag 17-19 Juniorträning       DIV1 Jönköping  
19-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Nero          
20-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Nero          
21-mar Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
22-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
Lag Nero          
23-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Landelius         SM Herrar, Damer, Skellefteå
24-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström DIV 3, DIV 2 Jönköping     SM Herrar, Damer, Skellefteå
25-mar Söndag 17-19 Juniorträning   DIV 3, DIV 2 Jönköping     SM Herrar, Damer, Skellefteå
26-mar Måndag   HALLEN STÄNGER            
27-mar Tisdag                
28-mar Onsdag                
29-mar Torsdag                
30-mar Fredag                
31-mar Lördag                
01-apr Söndag                
02-apr Måndag                
03-apr Tisdag                
04-apr Onsdag                
05-apr Torsdag                
06-apr Fredag       SM Mixed Jönköping      
07-apr Lördag       SM Mixed Jönköping      
08-apr Söndag       SM Mixed Jönköping      
09-apr Måndag                
10-apr Tisdag                
11-apr Onsdag                
12-apr Torsdag                
13-apr Fredag               Skolmästerskap, Uppsala
14-apr Lördag               Skolmästerskap, Uppsala
15-apr Söndag               Skolmästerskap, Uppsala