2018-2019 utg 1 | |||||||||||
Datum | Dag | Klockan | Händer i Mjölby hallen | Ansvarigt lag | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Tävling utanför distr. |
28-sep | Fredag | 17-19 | Match Town Trophy | Jönköping | |||||||
29-sep | Lördag | 10-12 | Match Town Trophy | Jönköping | |||||||
30-sep | Söndag | 17-18:30 19-21 | Match Town Trophy | Jönköping | |||||||
01-okt | Måndag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender Träning kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
02-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender | Lag Valfridsson | |||||||
03-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
04-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
05-okt | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Nero | |||||||
06-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Nero | |||||||
07-okt | Söndag | 17-18:30 19-21 | Juniorträning | ||||||||
08-okt | Måndag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
09-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
10-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
11-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bali | |||||||
12-okt | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | |||||||
13-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | |||||||
14-okt | Söndag | 17-18:30 19-21 | Juniorträning | ||||||||
15-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
16-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Kivik | |||||||
17-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
18-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
19-okt | Fredag | Mjölby Junior Cup | Lag Nero | Mjölby Junior Cup | Mjölby | ||||||
20-okt | Lördag | Mjölby Junior Cup | Lag Nero | Mjölby Junior Cup | Mjölby | ||||||
21-okt | Söndag | Mjölby Junior Cup | Lag Nero | Mjölby Junior Cup | Mjölby | ||||||
22-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Starck | |||||||
23-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Starck | |||||||
24-okt | Onsdag | 17-22 | |||||||||
25-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Starck | |||||||
26-okt | Fredag | Jubileumsstenen | Lag Précenth | Jubileumsstenen | Mjölby | ||||||
27-okt | Lördag | Jubileumsstenen | Lag Précenth | Jubileumsstenen | Mjölby | ||||||
28-okt | Söndag | Jubileumsstenen | Lag Précenth | Jubileumsstenen | Mjölby | ||||||
29-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Byström | |||||||
30-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se
bokningskalender |
Lag Byström | |||||||
31-okt | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
01-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Byström | |||||||
02-nov | Fredag | Se bokningskalender | Lag Bali | ||||||||
03-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bali | |||||||
04-nov | Söndag | Lag Nero | |||||||||
05-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bengan Boys | |||||||
06-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bengan Boys | |||||||
07-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
08-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bengan Boys | |||||||
09-nov | Fredag | Se bokningskalender | Lag Kivik | ||||||||
10-nov | Lördag | DIV2 | Lag Précenth | DIV 2 | Jönköping/Mjölby | ||||||
11-nov | Söndag | DIV3 | Lag Valfridsson | DIV 3 | Jönköping/Mjölby | ||||||
12-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
13-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
14-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
15-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
16-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Starck | DIV 1 | Norrköping | |||||
17-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Starck | DIV 1 | Norrköping | |||||
18-nov | Söndag | 17-18:30 19-21 | Juniorträning | Lag Starck | DIV 1 | Norrköping | |||||
19-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Nero | |||||||
20-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Nero | |||||||
21-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
22-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Nero | |||||||
23-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Byström | |||||||
24-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Byström | DM Herrar | Norrköping | |||||
25-nov | Söndag | 17-18:30 19-21 | Juniorträning | DM Herrar, DM Damer | Norrköping | ||||||
26-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
27-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Valfridsson | |||||||
28-nov | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
29-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
30-nov | Fredag | Universiaden | Lag Nero | Universiaden | Mjölby | ||||||
01-dec | Lördag | Universiaden | Lag Nero | universiaden | Mjölby | ||||||
02-dec | Söndag | Universiaden | Lag Nero | universiaden | Mjölby | ||||||
03-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
04-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
05-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
06-dec | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bali | |||||||
07-dec | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | |||||||
08-dec | Lördag | Reservdag Div 3 | Lag Valfridsson | Reservdag DIV 3 | Jönköping/Mjölby | ||||||
09-dec | Söndag | 17-19 | Juniorträning | ||||||||
10-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
11-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Kivik | |||||||
12-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
13-dec | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
14-dec | Fredag | JSM flickor & pojkar, Karlstad | |||||||||
15-dec | Lördag | Div 3 | lag Précenth | DIV 3 | Mjölby/Jönköping | JSM flickor & pojkar, Karlstad | |||||
16-dec | Söndag | Div 2 | Lag Précenth | DIV 2 | Mjölby/Jönköping | JSM flickor & pojkar, Karlstad | |||||
17-dec | Måndag | ||||||||||
18-dec | Tisdag | ||||||||||
19-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
20-dec | Torsdag | ||||||||||
21-dec | Fredag | ||||||||||
22-dec | Lördag | ||||||||||
23-dec | Söndag | ||||||||||
24-dec | Måndag | ||||||||||
25-dec | Tisdag | ||||||||||
26-dec | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
27-dec | Torsdag | ||||||||||
28-dec | Fredag | ||||||||||
29-dec | Lördag | ||||||||||
30-dec | Söndag | 17-19 | Juniorträning | ||||||||
31-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Starck | |||||||
01-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Starck | |||||||
02-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | SM Dam, Herr & Rull | Jönköping | ||||||
03-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Starck | SM Dam, Herr & Rull | Jönköping | |||||
04-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Bali | SM Dam, Herr & Rull | Jönköping | |||||
05-jan | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bali | SM Dam, Herr & Rull | Jönköping | |||||
06-jan | Söndag | 17-19 | Juniorträning | SM Dam, Herr & Rull | Jönköping | ||||||
07-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Byström | |||||||
08-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Byström | |||||||
09-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
10-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Byström | |||||||
11-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Kivik | |||||||
12-jan | Lördag | 10-12 | DM Mixed | Lag Valfridsson | DM Mixed | Mjölby | |||||
13-jan | Söndag | 17-19 | DM Mixed | Lag Précenth | DM Mixed | Mjölby | |||||
14-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bengan Boys | |||||||
15-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bengan Boys | |||||||
16-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
17-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bengan Boys | |||||||
18-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Starck | |||||||
19-jan | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Starck | DIV 2 | Norrköping | |||||
20-jan | Söndag | 17-19 | Juniorträning | DIV 3 | Norrköping | ||||||
21-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
22-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
23-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
24-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
25-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Byström | |||||||
26-jan | Lördag | 10-12 | DM Juniorer | Lag Byström | DM Juniorer | Mjölby | |||||
27-jan | Söndag | 17-19 | DM Figur | DM Figur | Mjölby | ||||||
28-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Nero | |||||||
29-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Nero | |||||||
30-jan | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
31-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Nero | |||||||
01-feb | Fredag | Se bokningskalender | Lag Bengan Boys | SM Oldboys/Oldgirls, Härnösand | |||||||
02-feb | Lördag | DM Mixed Dubbel | lag Précenth | DM Mixed Dubbel | Mjölby | SM Oldboys/Oldgirls, Härnösand | |||||
03-feb | Söndag | DM Mixed Dubbel | Lag Valfridsson | DM Mixed Dubbel | Mjölby | SM Oldboys/Oldgirls, Härnösand | |||||
04-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Valfridsson | |||||||
05-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Valfridsson | |||||||
06-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
07-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Valfridsson | |||||||
08-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Nero | |||||||
09-feb | Lördag | Se bokningskalender | Lag Nero | ||||||||
10-feb | Söndag | 17-19 | Reservdag DIV 3 | Lag Précenth | Reservdag DIV 3 | Mjölby/Norrköping | |||||
11-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bali | |||||||
12-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bali | |||||||
13-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
14-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bali | |||||||
15-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | |||||||
16-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Valfridsson | |||||||
17-feb | Söndag | 17-19 | Juniorträning | ||||||||
18-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Kivik | |||||||
19-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Kivik | |||||||
20-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
21-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Kivik | |||||||
22-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Bali | |||||||
23-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bali | |||||||
24-feb | Söndag | 17-19 | Juniorträning | ||||||||
25-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Starck | |||||||
26-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Starck | |||||||
27-feb | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
28-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Starck | |||||||
01-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Kivik | Elitserien Herr +slutspel | Jönköping | |||||
02-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Kivik | Elitserien Herr +slutspel | Jönköping | |||||
03-mar | Söndag | 17-20 | Juniorträning | Elitserien Herr +slutspel | Jönköping | ||||||
04-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Byström | |||||||
05-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Byström | |||||||
06-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
07-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Byström | |||||||
08-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Starck | Stadium Cup | Norrköping | SM Yngre Juniorer, Sundbyberg | ||||
09-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Starck | Stadium Cup | Norrköping | SM Yngre Juniorer, Sundbyberg | ||||
10-mar | Söndag | 17-19 | Juniorträning | Stadium Cup | Norrköping | SM Yngre Juniorer, Sundbyberg | |||||
11-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Bengan Boys | |||||||
12-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Bengan Boys | |||||||
13-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
14-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Bengan Boys | |||||||
15-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Byström | DIV 1 | Jönköping | |||||
16-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Byström | DIV 1 | Jönköping | |||||
17-mar | Söndag | 17-19 | Juniorträning | DIV 1 | Jönköping | ||||||
18-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se
bokningskalender Kompiscurling |
Lag Précenth | |||||||
19-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Lag Précenth | |||||||
20-mar | Onsdag | 17-22 | Uthyrt LCK | ||||||||
21-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Lag Précenth | |||||||
22-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Lag Bengan Boys | SM Herrar, Damer, Skellefteå | ||||||
23-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Lag Bengan Boys | DIV 3, DIV 2 | Jönköping | SM Herrar, Damer, Skellefteå | ||||
24-mar | Söndag | HALLEN STÄNGER | DIV 3, DIV 2 | Jönköping | SM Herrar, Damer, Skellefteå | ||||||
25-mar | Måndag | ||||||||||
26-mar | Tisdag | ||||||||||
27-mar | Onsdag | ||||||||||
28-mar | Torsdag | ||||||||||
29-mar | Fredag | ||||||||||
30-mar | Lördag | ||||||||||
31-mar | Söndag | ||||||||||
01-apr | Måndag | ||||||||||
02-apr | Tisdag | ||||||||||
03-apr | Onsdag | ||||||||||
04-apr | Torsdag | ||||||||||
05-apr | Fredag | ||||||||||
06-apr | Lördag | ||||||||||
07-apr | Söndag | ||||||||||
08-apr | Måndag | ||||||||||
09-apr | Tisdag | ||||||||||
10-apr | Onsdag | ||||||||||
11-apr | Torsdag | ||||||||||
12-apr | Fredag | Skolmästerskap, Uppsala | |||||||||
13-apr | Lördag | Skolmästerskap, Uppsala | |||||||||
14-apr | Söndag | Skolmästerskap, Uppsala |