2019-2020 utg 2                  
Vecka Datum Dag Klockan Händer i Mjölby hallen Ansvarigt lag Distriktets tävling Ansv. klubb Distriktets tävling Ansv. klubb Tävling utanför distr.
38 20-sep Fredag       Match Town Trophy  Jönköping      
38 21-sep Lördag       Match Town Trophy Jönköping      
38 22-sep Söndag       Match Town Trophy Jönköping      
39 23-sep Måndag 17-19
19-21

Träning
           
39 24-sep Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender             
39 25-sep Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
39 26-sep Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
39 27-sep Fredag 17-19 Se bokningskalender           Curlstad Interntional, Karlstad
39 28-sep Lördag 10-12 Se bokningskalender           Curlstad Interntional, Karlstad
39 29-sep Söndag 17-19 Juniorträning            Curlstad Interntional, Karlstad
40 30-sep Måndag 17-19
19-21
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
40 01-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
40 02-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
40 03-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
40 04-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson Match Town Trophy Trivsel Jönköping     Sumpan Junior Classic
40 05-okt Lördag 9-16 Träningsläger   Match Town Trophy Trivsel Jönköping     Sumpan Junior Classic
40 06-okt Söndag 9-15
17-19
Träningsläger Juniorträning    Match Town Trophy Trivsel Jönköping     Sumpan Junior Classic
41 07-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
41 08-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
41 09-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
41 10-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
41 11-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström          
41 12-okt Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström          
41 13-okt Söndag 17-19 Juniorträning             
42 14-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
42 15-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bali          
42 16-okt Onsdag 17-22              
42 17-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
42 18-okt Fredag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby      
42 19-okt Lördag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby      
42 20-okt Söndag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby      
43 21-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bengan Boys          
43 22-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender
Lag Bengan Boys          
43 23-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
43 24-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
43 25-okt Fredag   Jubileumsstenen Lag Précenth Jubileumsstenen Mjölby     NJCT / Trondheim
43 26-okt Lördag   Jubileumsstenen Lag Précenth Jubileumsstenen Mjölby     NJCT / Trondheim
43 27-okt Söndag   Jubileumsstenen Lag Précenth Jubileumsstenen Mjölby     NJCT / Trondheim
44 28-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Johansson          
44 29-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Johansson          
44 30-okt Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
44 31-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
44 01-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Johansson DIV 1 Norrköping      
44 02-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Johansson DIV 1 Norrköping      
44 03-nov Söndag 17-19 Juniorträning         DIV 1 Norrköping      
45 04-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
45 05-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
45 06-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
45 07-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          Junior SM / Umeå
45 08-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson         Junior SM / Umeå
45 09-nov Lördag   Div 3 Lag Nero DIV 3 Norrköping/Mjölby     Junior SM / Umeå
45 10-nov Söndag   Div 2 Lag Précenth DIV 2 Jönköping/Mjölby     Junior SM / Umeå
46 11-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck          
46 12-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
46 13-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
46 14-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
46 15-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Starck          
46 16-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Starck DM Herrar / Damer Jönköping      
46 17-nov Söndag 17-19 Juniorträning         DM Herrar / Damer Jönköping      
47 18-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
47 19-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
47 20-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
47 21-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
47 22-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström         Gävle Junior Challenge
47 23-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström         Gävle Junior Challenge
47 24-nov Söndag 17-19 Juniorträning                 Gävle Junior Challenge
48 25-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
48 26-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bali          
48 27-nov Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
48 28-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          NJCT / Köpenhamn
48 29-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali         NJCT / Köpenhamn, Elitserien Herrar Karlstad
48 30-nov Lördag   DM Figur (h+d+jun) Lag Précenth DM Figur (h+d+jun) Mjölby     NJCT / Köpenhamn, Elitserien Herrar Karlstad
48 01-dec Söndag   Reservdag DIV 3/4 Lag Nero Reservdag DIV 3/4 Norrköping/Mjölby     NJCT / Köpenhamn, Elitserien Herrar Karlstad
49 02-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bengan Boys          
49 03-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bengan Boys          
49 04-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
49 05-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
49 06-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bengan Boys Norrköpingstävlingen Norrköping      
49 07-dec Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bengan Boys Norrköpingstävlingen Norrköping     Sweden Tour, rull / Karlstad
49 08-dec Söndag 17-19 Juniorträning         Norrköpingstävlingen Norrköping     Sweden Tour, rull / Karlstad
50 09-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Johansson          
50 10-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Johansson          
50 11-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
50 12-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
50 13-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Johansson          
50 14-dec Lördag   DIV 2   DIV 2 Norrköping / Mjölby      
50 15-dec Söndag   DIV 3   DIV 3 Jönköping / Mjölby      
51 16-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
51 17-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
51 18-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
51 19-dec Torsdag                
51 20-dec Fredag                
51 21-dec Lördag                
51 22-dec Söndag 17-19 Juniorträning            
52 23-dec Måndag                
52 24-dec Tisdag                
52 25-dec Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
52 26-dec Torsdag                
52 27-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
52 28-dec Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
52 29-dec Söndag 17-19 Juniorträning            
1 30-dec Måndag                
1 31-dec Tisdag                
1 01-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
1 02-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
1 03-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson         JSM Mixed Dubbel / Gävle
1 04-jan Lördag 10-12 DM Mixed Lag Nero DM Mixed Mjölby     JSM Mixed Dubbel / Gävle
1 05-jan Söndag 17-19 DM Mixed Lag Précenth DM Mixed Mjölby     JSM Mixed Dubbel / Gävle
2 06-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck         JSM Mixed Dubbel / Gävle
2 07-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
2 08-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
2 09-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
2 10-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Starck          
2 11-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Starck SM figur dam/herr/rull Norrköping      
2 12-jan Söndag 17-19 Juniorträning   SM figur dam/herr/rull Norrköping      
3 13-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
3 14-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
3 15-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
3 16-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
3 17-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström          
3 18-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström DIV 2 Norrköping      
3 19-jan Söndag 17-19 Juniorträning   DIV 3 Norrköping      
4 20-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
4 21-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bali          
4 22-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
4 23-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
4 24-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali         DIV 1 / Göteborg
4 25-jan Lördag 10-12 DM Juniorer Lag Nero DM Juniorer Mjölby     DIV 1 / Göteborg
4 26-jan Söndag 17-19 Juniorträning           DIV 1 / Göteborg
5 27-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bengan Boys          
5 28-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bengan Boys          
5 29-jan Onsdag 17-22 Uthyrt LCK           SM Seniorer / Karlstad
5 30-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          SM Seniorer / Karlstad
5 31-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bengan Boys         SM Seniorer / Karlstad
5 01-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bengan Boys         SM Seniorer / Karlstad
5 02-feb Söndag 17-19 Juniorträning                 SM Seniorer / Karlstad
6 03-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Johansson          
6 04-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Johansson          
6 05-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK   SM Dam, Herr, Rull        
6 06-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
  SM Dam, Herr, Rull        
6 07-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Johansson SM Dam, Herr, Rull        
6 08-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Johansson SM Dam, Herr, Rull        
6 09-feb Söndag 17-19 Juniorträning   SM Dam, Herr, Rull        
7 10-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
7 11-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
7 12-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
7 13-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
7 14-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
7 15-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
7 16-feb Söndag   Rwservdag DIV 3/4 Lag Précenth Rwservdag DIV 3/4 Jönköping / Mjölby      
8 17-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck          
8 18-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
8 19-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
8 20-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
8 21-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Starck          
8 22-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Starck DM Mixed Dubbel Norrköping      
8 23-feb Söndag 17-19 Juniorträning   DM Mixed Dubbel Norrköping      
9 24-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
9 25-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
9 26-feb Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
9 27-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
9 28-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström         SM Mixed Dubbel / Sundbyberg
9 29-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström         SM Mixed Dubbel / Sundbyberg
9 01-mar Söndag 17-19 Juniorträning           SM Mixed Dubbel / Sundbyberg
10 02-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bali          
10 03-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bali          
10 04-mar Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
10 05-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
  Elitserien Dam/Herr Jönköping      
10 06-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bali Elitserien Dam/Herr Jönköping Stadium Mix Norrköping  
10 07-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bali Elitserien Dam/Herr Jönköping Stadium Mix Norrköping  
10 08-mar Söndag 17-19 Juniorträning   Elitserien Dam/Herr Jönköping Stadium Mix Norrköping  
11 09-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Bengan Boys          
11 10-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Bengan Boys          
11 11-mar Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
11 12-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
11 13-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Bengan Boys         SM Yngre Juniorer / Härnösand
11 14-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Bengan Boys DIV 3, DIV 2 Jönköping     SM Yngre Juniorer / Härnösand
11 15-mar Söndag 17-19 Juniorträning   DIV 3, DIV 2 Jönköping     SM Yngre Juniorer / Härnösand
12 16-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Johansson          
12 17-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Johansson          
12 18-mar Onsdag 17-22 Uthyrt LCK            
12 19-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
12 20-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Johansson DIV 1 Jönköping      
12 21-mar Lördag   Skol SM Lag Nero DIV 1 Jönköping Skol-SM Mjölby  
12 22-mar Söndag   Skol SM
HALLEN STÄNGER
Lag Nero DIV 1 Jönköping Skol-SM Mjölby  
13 23-mar Måndag                
13 24-mar Tisdag                
13 25-mar Onsdag                
13 26-mar Torsdag               SM Mixed / Östersund
13 27-mar Fredag               SM Mixed / Östersund
13 28-mar Lördag               SM Mixed / Östersund
13 29-mar Söndag               SM Mixed / Östersund
14 30-mar Måndag                
14 31-mar Tisdag                
14 01-apr Onsdag                
14 02-apr Torsdag               NJCT, Bill Ross / Sundbyberg
14 03-apr Fredag       Vårdraget Jönköping     NJCT, Bill Ross / Sundbyberg
14 04-apr Lördag       Vårdraget Jönköping     NJCT, Bill Ross / Sundbyberg
14 05-apr Söndag       Vårdraget Jönköping     NJCT, Bill Ross / Sundbyberg