MAI CF 2022-2023 utgåva 1 (2022-09-22), se revisionshistorik längst ned. | |||||||||||
Vecka | Datum | Dag | Klockan | Händer i hallen | Ansv. Lag | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Distriktets tävling | Ansv. klubb | Tävling utanför distr. | |
38 | 19-sep | Måndag | Isläggning | ||||||||
38 | 20-sep | Tisdag | Isläggning | ||||||||
38 | 21-sep | Onsdag | Isläggning | ||||||||
38 | 22-sep | Torsdag | Isläggning | ||||||||
38 | 23-sep | Fredag | Isläggning | ||||||||
38 | 24-sep | Lördag | Isläggning | ||||||||
38 | 25-sep | Söndag | |||||||||
39 | 26-sep | Måndag | 17-19 19-21 |
Träning |
|||||||
39 | 27-sep | Tisdag | Årsmöte | ||||||||
39 | 28-sep | Onsdag | 17-20:30 | Uthyrt LCK | |||||||
39 | 29-sep | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
39 | 30-sep | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Précenth | ||||||
39 | 01-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Précenth | ||||||
39 | 02-okt | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
|||||||
40 | 03-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Byström | ||||||
40 | 04-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Byström | ||||||
40 | 05-okt | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
40 | 06-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
40 | 07-okt | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Nero | MatchTown Trophy | Jönköping | ||||
40 | 08-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Nero | MatchTown Trophy | Jönköping | ||||
40 | 09-okt | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Nero |
MatchTown Trophy | Jönköping | ||||
41 | 10-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
BALI +N | ||||||
41 | 11-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | BALI +N | ||||||
41 | 12-okt | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
41 | 13-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
41 | 14-okt | Fredag | Mjölby U21 | Landelius | |||||||
41 | 15-okt | Lördag | Mjölby U21 | Landelius | |||||||
41 | 16-okt | Söndag | Mjölby U21 | Landelius | |||||||
42 | 17-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Heisenberg | ||||||
42 | 18-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Heisenberg | ||||||
42 | 19-okt | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
42 | 20-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
42 | 21-okt | Fredag | Jubileumsstenen | ||||||||
42 | 22-okt | Lördag | Jubileumsstenen | ||||||||
42 | 23-okt | Söndag | Jubileumsstenen | ||||||||
43 | 24-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Valfridsson | ||||||
43 | 25-okt | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Valfridsson | ||||||
43 | 26-okt | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
43 | 27-okt | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
43 | 28-okt | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Précenth | ||||||
43 | 29-okt | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Précenth | ||||||
43 | 30-okt | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Précenth | ||||||
44 | 31-okt | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Byström | ||||||
44 | 01-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Byström | ||||||
44 | 02-nov | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
44 | 03-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
44 | 04-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Nero | ||||||
44 | 05-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Nero | ||||||
44 | 06-nov | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Nero | ||||||
45 | 07-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
BALI +N | ||||||
45 | 08-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | BALI +N | ||||||
45 | 09-nov | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
45 | 10-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Junior-SM / Sundbyberg | ||||||
45 | 11-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Heisenberg | Junior-SM / Sundbyberg | |||||
45 | 12-nov | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Heisenberg | DM Mixed Dubbel | Jönköping | Junior-SM / Sundbyberg | |||
45 | 13-nov | Söndag | 15-16:30 17-18:30 19:00- |
Open-Ice Juniorträning KM-Figur |
Heisenberg | DM Mixed Dubbel | Jönköping | Junior-SM / Sundbyberg | |||
46 | 14-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Landelius | ||||||
46 | 15-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Landelius | ||||||
46 | 16-nov | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
46 | 17-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
46 | 18-nov | Fredag | Isvård / Flödning | ||||||||
46 | 19-nov | Lördag | Isvård / Flödning | ||||||||
46 | 20-nov | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Valfridsson | ||||||
47 | 21-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Précenth | ||||||
47 | 22-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Précenth | ||||||
47 | 23-nov | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
47 | 24-nov | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
47 | 25-nov | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Byström | ||||||
47 | 26-nov | Lördag | Division 2 | Nero | Division 2 | Norrköping | |||||
47 | 27-nov | Söndag | Division 3 | Valfridsson | |||||||
48 | 28-nov | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
BALI +N | ||||||
48 | 29-nov | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | BALI +N | ||||||
48 | 30-nov | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
48 | 01-dec | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
48 | 02-dec | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Heisenberg | Division 1 Södra | Norrköping | ||||
48 | 03-dec | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Heisenberg | Division 1 Södra | Norrköping | ||||
48 | 04-dec | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Heisenberg | Division 1 Södra | Norrköping | ||||
49 | 05-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Valfridsson | ||||||
49 | 06-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Valfridsson | ||||||
49 | 07-dec | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
49 | 08-dec | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
49 | 09-dec | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Byström | ||||||
49 | 10-dec | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Byström | DM Herrar / Damer | Jönköping | ||||
49 | 11-dec | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Byström | DM Herrar / Damer | Jönköping | ||||
50 | 12-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Précenth | ||||||
50 | 13-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Précenth | ||||||
50 | 14-dec | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
50 | 15-dec | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
50 | 16-dec | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Nero | ||||||
50 | 17-dec | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Nero | ||||||
50 | 18-dec | Söndag | 15-16:30 17-18:30 19:00- |
Open-Ice Juniorträning KM-Figur |
Nero | ||||||
51 | 19-dec | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
BALI +N | ||||||
51 | 20-dec | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | BALI +N | ||||||
51 | 21-dec | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
51 | 22-dec | Torsdag | |||||||||
51 | 23-dec | Fredag | |||||||||
51 | 24-dec | Lördag | Julafton | ||||||||
51 | 25-dec | Söndag | Juldagen | ||||||||
52 | 26-dec | Måndag | Annandag Jul | ||||||||
52 | 27-dec | Tisdag | |||||||||
52 | 28-dec | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
52 | 29-dec | Torsdag | |||||||||
52 | 30-dec | Fredag | |||||||||
52 | 31-dec | Lördag | Nyårsafton | ||||||||
52 | 01-jan | Söndag | Nyårsdagen | ||||||||
1 | 02-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Heisenberg | ||||||
1 | 03-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Heisenberg | ||||||
1 | 04-jan | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
1 | 05-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
1 | 06-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Valfridsson | Elitserien herrar /Uppsala | |||||
1 | 07-jan | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Valfridsson | Elitserien herrar /Uppsala | |||||
1 | 08-jan | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Valfridsson | Elitserien herrar /Uppsala | |||||
2 | 09-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Byström | ||||||
2 | 10-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Byström | ||||||
2 | 11-jan | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
2 | 12-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
2 | 13-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | |||||||
2 | 14-jan | Lördag | Division 2 | Précenth | Division 2 | Jönköping | |||||
2 | 15-jan | Söndag | 15-16:30 17-18:30 19:00- |
Open-Ice Juniorträning KM-Figur |
Byström | Division 3 | Norrköping | ||||
3 | 16-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
BALI +N | ||||||
3 | 17-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | BALI +N | ||||||
3 | 18-jan | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
SM Seniorer (+51 år) / Danderyd | ||||||
3 | 19-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
SM Seniorer (+51 år) / Danderyd | ||||||
3 | 20-jan | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Nero | SM Seniorer (+51 år) / Danderyd | |||||
3 | 21-jan | Lördag | DM Juniorer | Ej fastställt | SM Seniorer (+51 år) / Danderyd | ||||||
3 | 22-jan | Söndag | DM Figur (h +d + jun) | Nero | SM Seniorer (+51 år) / Danderyd | ||||||
4 | 23-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Heisenberg | ||||||
4 | 24-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Heisenberg | ||||||
4 | 25-jan | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
4 | 26-jan | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
4 | 27-jan | Fredag | Isvård / Flödning | ||||||||
4 | 28-jan | Lördag | Isvård / Flödning | DM Mixed | Norrköping | ||||||
4 | 29-jan | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
BALI +N | DM Mixed | Norrköping | ||||
5 | 30-jan | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Valfridsson | ||||||
5 | 31-jan | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Valfridsson | ||||||
5 | 01-feb | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
SM Dam, Herr, Rullstol / Karlstad | ||||||
5 | 02-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
SM Dam, Herr, Rullstol / Karlstad | ||||||
5 | 03-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Précenth | SM Dam, Herr, Rullstol / Karlstad | |||||
5 | 04-feb | Lördag | KM-Lag | SM Dam, Herr, Rullstol / Karlstad | |||||||
5 | 05-feb | Söndag | KM-lag | SM Dam, Herr, Rullstol / Karlstad | |||||||
6 | 06-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Byström | ||||||
6 | 07-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Byström | ||||||
6 | 08-feb | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
6 | 09-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
6 | 10-feb | Fredag | Division 1 Södra | Landelius | |||||||
6 | 11-feb | Lördag | Division 1 Södra | Landelius | |||||||
6 | 12-feb | Söndag | Division 1 Södra | Landelius | |||||||
7 | 13-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Nero | ||||||
7 | 14-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Nero | ||||||
7 | 15-feb | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
7 | 16-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
7 | 17-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | BALI +N | ||||||
7 | 18-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | BALI +N | SM Figur Dam, Herr, Rullstol / Borlänge | |||||
7 | 19-feb | Söndag | 15-16:30 17-19 19:30- |
Open-Ice Juniorträning KM-Figur |
BALI +N | SM Figur Dam, Herr, Rullstol / Borlänge | |||||
8 | 20-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Heisenberg | ||||||
8 | 21-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Heisenberg | ||||||
8 | 22-feb | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
8 | 23-feb | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
SM Veteraner (+65 år) / Gävle | ||||||
8 | 24-feb | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Valfridsson | SM Veteraner (+65 år) / Gävle | |||||
8 | 25-feb | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Valfridsson | SM Veteraner (+65 år) / Gävle | |||||
8 | 26-feb | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Valfridsson | SM Veteraner (+65 år) / Gävle | |||||
9 | 27-feb | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Précenth | ||||||
9 | 28-feb | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Précenth | ||||||
9 | 01-mar | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
9 | 02-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
9 | 03-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Nero | ||||||
9 | 04-mar | Lördag | Divsion 2 | Nero | Divsion 2 | Norrköping | |||||
9 | 05-mar | Söndag | Ev. Division 3 | Ev. Division 3 | Norrköping | ||||||
10 | 06-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Byström | ||||||
10 | 07-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Byström | ||||||
10 | 08-mar | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
10 | 09-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
Elitserien Herrar, Damer / Härnösand | ||||||
10 | 10-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | BALI +N | Elitserien Herrar, Damer / Härnösand | |||||
10 | 11-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | BALI +N | Elitserien Herrar, Damer / Härnösand | |||||
10 | 12-mar | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
BALI +N | Elitserien Herrar, Damer / Härnösand | |||||
11 | 13-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Landelius | ||||||
11 | 14-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Landelius | ||||||
11 | 15-mar | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
11 | 16-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
11 | 17-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Heisenberg | Division 1 Södra | Jönköping | ||||
11 | 18-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Heisenberg | Division 1 Södra | Jönköping | ||||
11 | 19-mar | Söndag | 15-16:30 17-18:30 19:00- |
Open-Ice Juniorträning KM-Figur |
Heisenberg | Division 1 Södra | Jönköping | ||||
12 | 20-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Valfridsson | ||||||
12 | 21-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Valfridsson | ||||||
12 | 22-mar | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
12 | 23-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
12 | 24-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Précenth | ||||||
12 | 25-mar | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Précenth | ||||||
12 | 26-mar | Söndag | 10:30- 15-16:30 17-18:30 |
KM-Figur Open-Ice Juniorträning |
Précenth | ||||||
13 | 27-mar | Måndag | 17-19 19-22 |
Se bokningskalender Kompiscurling |
Byström | ||||||
13 | 28-mar | Tisdag | 17-19 19-21 |
Se bokningskalender Interntävling | Byström | ||||||
13 | 29-mar | Onsdag | 17-20:30 20:30-22 |
Uthyrt LCK Träning |
|||||||
13 | 30-mar | Torsdag | 17-19:30 19:30-22 |
Ungdomsträning Träning |
|||||||
13 | 31-mar | Fredag | 17-19 | Se bokningskalender | Nero | ||||||
13 | 01-apr | Lördag | 10-12 | Se bokningskalender | Nero | Division 2 | Jönköping | ||||
13 | 02-apr | Söndag | 15-16:30 17-18:30 19:00- |
Open-Ice Juniorträning KM-Figur |
Nero | Division 2 | Jönköping | ||||
14 | 03-apr | Måndag | |||||||||
14 | 04-apr | Tisdag | |||||||||
14 | 05-apr | Onsdag | |||||||||
14 | 06-apr | Torsdag | |||||||||
14 | 07-apr | Fredag | |||||||||
14 | 08-apr | Lördag | |||||||||
14 | 09-apr | Söndag | |||||||||
15 | 10-apr | Måndag | |||||||||
15 | 11-apr | Tisdag | |||||||||
15 | 12-apr | Onsdag | |||||||||
15 | 13-apr | Torsdag | |||||||||
15 | 14-apr | Fredag | |||||||||
15 | 15-apr | Lördag | |||||||||
15 | 16-apr | Söndag | |||||||||