MAI CF 2021-2022 utgåva 4  (2022-02-02), se revisionshistorik längst ned.
Vecka Datum Dag Klockan Händer i hallen Ansv. Lag Distriktets tävling Ansv. klubb Distriktets tävling Ansv. klubb Tävling utanför distr.
38 20-sep Måndag   Isläggning            
38 21-sep Tisdag   Isläggning            
38 22-sep Onsdag   Isläggning            
38 23-sep Torsdag   Isläggning            
38 24-sep Fredag   Isläggning            
38 25-sep Lördag   Isläggning            
38 26-sep Söndag                
39 27-sep Måndag 17-19
19-21

Träning
           
39 28-sep Tisdag   Årsmöte            
39 29-sep Onsdag 17-20:30 Uthyrt LCK            
39 30-sep Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
39 01-okt Fredag       Match Town Trophy Jönköping      
39 02-okt Lördag       Match Town Trophy Jönköping      
39 03-okt Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Match Town Trophy Jönköping      
40 04-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Nero          
40 05-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Nero          
40 06-okt Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
40 07-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
40 08-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Précenth Sweden Tour Jönköping      
40 09-okt Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Précenth Sweden Tour Jönköping      
40 10-okt Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Sweden Tour Jönköping      
41 11-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
41 12-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
41 13-okt Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
41 14-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
41 15-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström          
41 16-okt Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Byström          
41 17-okt Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
           
42 18-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag BALI+N          
42 19-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag BALI+N          
42 20-okt Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
42 21-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
42 22-okt Fredag   Jubileumsstenen   Jubileumsstenen Mjölby      
42 23-okt Lördag   Jubileumsstenen   Jubileumsstenen Mjölby      
42 24-okt Söndag   Jubileumsstenen   Jubileumsstenen Mjölby      
43 25-okt Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Alfons +Emma X2          
43 26-okt Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Alfons +Emma X2          
43 27-okt Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
43 28-okt Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
43 29-okt Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Heisenberg          
43 30-okt Lördag   DM Mixed Dubbel   DM Mixed Dubbel Mjölby      
43 31-okt Söndag   DM Mixed Dubbel   DM Mixed Dubbel Mjölby      
44 01-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck          
44 02-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
44 03-nov Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
44 04-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
44 05-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Nero         Elitserien Herrar / Östersund
44 06-nov Lördag   Division 2 Lag Nero Division 2 Jkpg / Mjölby     Elitserien Herrar / Östersund
44 07-nov Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
          Elitserien Herrar / Östersund
45 08-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Johansson          
45 09-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Johansson          
45 10-nov Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
45 11-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
45 12-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Précenth          
45 13-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Précenth DM Herrar / Damer Norrköping     SM Figur Dam, herr, rullstol / Gävle
45 14-nov Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
  DM Herrar / Damer Norrköping     SM Figur Dam, herr, rullstol / Gävle
46 15-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
46 16-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
46 17-nov Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
46 18-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
46 19-nov Fredag   Isvård / Flödning   Norrköpingstävlingen Norrköping      
46 20-nov Lördag   Isvård / Flödning   Norrköpingstävlingen Norrköping      
46 21-nov Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Norrköpingstävlingen Norrköping      
47 22-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
47 23-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
47 24-nov Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
47 25-nov Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
47 26-nov Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag BALI+N Division 1 Södra Jönköping      
47 27-nov Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag BALI+N Division 1 Södra Jönköping     ev. Elitseriekval damer / Karlstad
47 28-nov Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
  Division 1 Södra Jönköping     ev. Elitseriekval damer / Karlstad
48 29-nov Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Alfons +Emma X2          
48 30-nov Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Alfons +Emma X2          
48 01-dec Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
48 02-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
48 03-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Heisenberg          
48 04-dec Lördag   Division 2 Lag Starck Division 2 Jkpg / Mjölby      
48 05-dec Söndag   Division 3 Lag Johansson Division 3 Jkpg / Mjölby      
49 06-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
49 07-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
49 08-dec Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
          SM-Seniorer (+51) Dam +Herr / Östersund
49 09-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          SM-Seniorer (+51) Dam +Herr / Östersund
49 10-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Nero     Euro Super League (rull) Jönköping SM-Seniorer (+51) Dam +Herr / Östersund
49 11-dec Lördag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby Euro Super League (rull) Jönköping SM-Seniorer (+51) Dam +Herr / Östersund
49 12-dec Söndag   Mjölby Junior Cup Lag Nero Mjölby Junior Cup Mjölby Euro Super League (rull) Jönköping SM-Seniorer (+51) Dam +Herr / Östersund
50 13-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Valfridsson          
50 14-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Valfridsson          
50 15-dec Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
50 16-dec Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          SM-Mixed Dubbel / Uppsala
50 17-dec Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Byström         SM-Mixed Dubbel / Uppsala
50 18-dec Lördag   DM Juniorer Lag Nero DM Juniorer Mjölby     SM-Mixed Dubbel / Uppsala
50 19-dec Söndag   DM Figur (h +d +jun) Ej beslutat DM Figur (h +d +jun) Mjölby     SM-Mixed Dubbel / Uppsala
51 20-dec Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag BALI+N          
51 21-dec Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag BALI+N          
51 22-dec Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
51 23-dec Torsdag                
51 24-dec Fredag               Julafton
51 25-dec Lördag               Juldagen
51 26-dec Söndag               Annandag Jul
52 27-dec Måndag                
52 28-dec Tisdag                
52 29-dec Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
52 30-dec Torsdag                
52 31-dec Fredag               Nyårsafton
52 01-jan Lördag               Nyårsdagen
52 02-jan Söndag                
1 03-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Alfons +Emma X2          
1 04-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Alfons +Emma X2          
1 05-jan Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
1 06-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
  Junior-SM Jönköping      
1 07-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Heisenberg Junior-SM Jönköping      
1 08-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Heisenberg Junior-SM Jönköping      
1 09-jan Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Junior-SM Jönköping      
2 10-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck          
2 11-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
2 12-jan Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
2 13-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          Elitserien Damer / Sundbyberg
2 14-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Johansson Elitserien Herrar Jönköping     Elitserien Damer / Sundbyberg
2 15-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Johansson Elitserien Herrar Jönköping     Elitserien Damer / Sundbyberg
2 16-jan Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
  Elitserien Herrar Jönköping     Elitserien Damer / Sundbyberg
3 17-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
3 18-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
3 19-jan Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
3 20-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
3 21-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag BALI+N          
3 22-jan Lördag   Division 3 Lag Valfridsson Division 3 Nkpg / Mjölby      
3 23-jan Söndag   Division 2 Lag Précenth Division 2 Nkpg / Mjölby     Sista dag DM Herrar / Hela landet
4 24-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Alfons +Emma X2          
4 25-jan Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Alfons +Emma X2          
4 26-jan Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
4 27-jan Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
4 28-jan Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Heisenberg Division 1 Södra Norrköping      
4 29-jan Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Heisenberg Division 1 Södra Norrköping      
4 30-jan Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Division 1 Södra Norrköping      
5 31-jan Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck          
5 01-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
5 02-feb Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
5 03-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
5 04-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Johansson         SM-Yngre Juniorer / Härnösand
5 05-feb Lördag   KM-Lag   DM Mixed Norrköping     SM-Yngre Juniorer / Härnösand
5 06-feb Söndag   KM-lag   DM Mixed Norrköping     SM-Yngre Juniorer / Härnösand
6 07-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Nero          
6 08-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Nero          
6 09-feb Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
6 10-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
6 11-feb Fredag   Isvård / Flödning   SM-Veteraner Norrköping      
6 12-feb Lördag   Isvård / Flödning   SM-Veteraner Norrköping      
6 13-feb Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
  SM-Veteraner Norrköping      
7 14-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
7 15-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
7 16-feb Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
7 17-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
7 18-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
7 19-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Valfridsson          
7 20-feb Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
           
8 21-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
8 22-feb Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
8 23-feb Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
8 24-feb Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
8 25-feb Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag BALI+N         Division 1 Södra / Göteborg
8 26-feb Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag BALI+N         Division 1 Södra / Göteborg
8 27-feb Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
          Division 1 Södra / Göteborg
9 28-feb Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Alfons +Emma X2          
9 01-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Alfons +Emma X2          
9 02-mar Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
9 03-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
9 04-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Heisenberg Junior-VM Jönköping      
9 05-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Heisenberg Junior-VM Jönköping      
9 06-mar Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
  Junior-VM Jönköping      
10 07-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck Junior-VM Jönköping      
10 08-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck Junior-VM Jönköping      
10 09-mar Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
  Junior-VM Jönköping      
10 10-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
  Junior-VM Jönköping      
10 11-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Nero Junior-VM Jönköping Stadium Cup Mixed Norrköping  
10 12-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Nero Junior-VM Jönköping Stadium Cup Mixed Norrköping  
10 13-mar Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Junior-VM Jönköping Stadium Cup Mixed Norrköping  
11 14-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
11 15-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
11 16-mar Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
          SM Damer och Herrar / Härnösand
11 17-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          SM Damer och Herrar / Härnösand
11 18-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Valfridsson         SM Damer och Herrar / Härnösand
11 19-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Valfridsson         SM Damer och Herrar / Härnösand
11 20-mar Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
          SM Damer och Herrar / Härnösand
12 21-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Byström          
12 22-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Byström          
12 23-mar Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
12 24-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
12 25-mar Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag BALI+N KG Open Norrköping     Junior-SM Mixed Dubbel / Gävle
12 26-mar Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag BALI+N KG Open Norrköping     Junior-SM Mixed Dubbel / Gävle
12 27-mar Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  KG Open Norrköping     Junior-SM Mixed Dubbel / Gävle
13 28-mar Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Alfons +Emma X2          
13 29-mar Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Alfons +Emma X2          
13 30-mar Onsdag 17-20:30
20:30-22
Uthyrt LCK
Träning
           
13 31-mar Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
           
13 01-apr Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Heisenberg          
13 02-apr Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Heisenberg Division 2 Jönköping      
13 03-apr Söndag 15-16:30
17-19
19:30-
Damträning
Juniorträning
KM-Figur
  Division 3 Jönköping      
14 04-apr Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Starck          
14 05-apr Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Starck          
14 06-apr Onsdag                
14 07-apr Torsdag 17-19:30
19:30-22
Ungdomsträning
Träning
          SM Mixed +SM Rull / Karlstad
14 08-apr Fredag 17-19 Se bokningskalender Lag Nero Vårdraget Jönköping     SM Mixed +SM Rull / Karlstad
14 09-apr Lördag 10-12 Se bokningskalender Lag Nero Vårdraget Jönköping     SM Mixed +SM Rull / Karlstad
14 10-apr Söndag 10:30-
15-16:30
17-19
KM-Figur
Damträning
Juniorträning 
  Vårdraget Jönköping     SM Mixed +SM Rull / Karlstad
15 11-apr Måndag 17-19
19-22
Se bokningskalender
Kompiscurling
Lag Précenth          
15 12-apr Tisdag 17-19
19-21
Se bokningskalender Interntävling Lag Précenth          
15 13-apr Onsdag                
15 14-apr Torsdag                
15 15-apr Fredag                
15 16-apr Lördag                
15 17-apr Söndag                
Utgåva 2 Ändrade tider för KM-figur
Utgåva 3 Isvård flyttat
Lagansvar uppdaterat/kompletterat
Utgåva 4 Säsongen förlängd